• Veľkonočné sviatky.

• So súhlasom zriaďovateľa, bude Materská škola v čase veľkonočných prázdnin zatvorená od 28.3.2024(štvrtok) do 2.4.20024(utorok).

• Prerušenie prevádzky materskej školy

• Riaditeľstvo  Základnej školy s materskou školou vo Voderadoch Vám oznamuje,

že  dňa 5. apríla 2024
            prerušuje prevádzku materskej školy a zároveň poskytuje riaditeľské voľno žiakom 1. – 9. ročníka

základnej školy, z dôvodu aktualizačného  vzdelávania pedagogických pracovníkov oboch organizačných zložiek, v zmysle  § 57, ods. 3,  zákona 414/2021 Z.z.

Mgr. Antónia Zlatohlávková, riaditeľka ZŠ s MŠ vo Voderadoch

• Zápis do Materskej školy.

• Materská škola, Poštová ulica 47/6, 91942 Voderady

Riaditeľstvo MŠ oznamuje, že Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v Materskej škole na školský rok 2024/2025 bude prijímať  3.5.2024 od 08:00 do 14:00 hod. v priestoroch MŠ.

Žiadame  rodičov, aby prišli podať žiadosť spolu s deťmi.

Prosíme, aby ste použili aktuálnu žiadosť, ktorá je uverejnená na https://msvoderady.edupage.org ( v sekcii O škôlke, kliknete na elektronická prihláška). Po odoslaní je potrebné sa telefonicky objednať na určitú hodinu na t.č. 0904 695 228.

Pri odovzdaní žiadosti je potrebné priniesť na overenie údajov:

• vyplnenú žiadosť, podpísanú obidvomi rodičmi, s potvrdením od lekára aj s údajom o povinnom očkovaní, prehlásenie zákonných zástupcov(je súčasťou prihlášky).
            • ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

V zmysle v § 59 ods.1 a 2 školského zákona,  bude v školskom roku 2024/2025 musieť plniť povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole každé dieťa, ktoré dosiahlo 5 rokov veku do 31. 8. 2024

Kritériá prijatia:

• deti, ktoré dovŕšia piaty rok veku k 31.8.2024
            • deti s pokračovaním povinného predprimárneho vzdelávania
            • deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t. j. deti ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta 2024
            • deti, ktoré dovŕšia tri roky k 31.8.2024
            • pri vyššom počte detí uprednostníme deti s trvalým pobytom vo Voderadoch
            • pri vyššom počte detí s trvalým pobytom vo Voderadoch uprednostníme súrodenca dieťaťa už navštevujúceho MŠ

Upozornenie: dieťa musí spĺňať základný stupeň hygienickej a sociálnej samostatnosti.

Rozhodnutie o prijatí / neprijatí dieťaťa bude doručené najneskôr do 30. 06. 2024.

Informácie o prijímaní detí do MŠ budú zverejnené na stránke  edupage  https://msvoderady.edupage.org a tiež na vchode budovy MŠ.

Mgr. Tatiana Borisová

zástupkyňa pre MŠ

Elektronická prihláška bude sprístupnená v mesiaci apríl 2024.

• 2 % Z DANE

• VODERADSKÉ ŽABKY

Žába Stock vektory, Royalty Free Žába Ilustrace | Depositphotos®

DARUJTE 2%

Milí rodičia

touto cestou by sme vás chceli poprosiť o darovanie vašich 2% z daní pre naše Občianske združenie Voderadské žabky.

Získané finančné prostriedky využijeme na nákup didaktických a edukačných              pomôcok, na vybavenie jednotlivých tried, na nákup exteriérových hracích prvkov.

Vyhlásenie spolu s tlačivom od zamestnávateľa (potvrdenie o zapletení dane) odovzdáte nám alebo na daňový úrad.

Vopred ďakujeme

Občianské združenie Voderadské žabky

• Pomocný vychovávateľ v MŠ

• Cieľom výzvy je podpora materských a špeciálnych materských škôl prostredníctvom zamestnania pomocného vychovávateľa ako nepedagogického zamestnanca na pomoc pri poskytovaní povinného predprimárneho vzdelávania deťom so zdravotným znevýhodnením a/alebo deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

• Čo treba do MŠ.

• V prílohe Vám zasielam informácie so zoznamom vecí, ktoré treba priniesť od 4.9.2023 ( začiatok školského roka) deťom do MŠ. Dokumenty dostanete vytlačené na stretnutí rodičov a informácie budú taktiež podané aj  na RZ.

• STRAVOVANIE 2023/2024

•  Vážení rodičia, aktuálne informácie ohľadom stravovania sú už zverejnené na našej stránke, v časti  STRAVOVANIE https://msvoderady.edupage.org/a/vsetko-o-stravovani. Tu je k dispozícii aj zápisný lístok na stravovanie, ktorý môžete doručiť  do MŠ nasledovným spôsobom:

• emailom na adresu: jedalenvoderady@gmail.com, msjedvoderady@centrum.sk
            • odovzdať  vo svojej triede v prvý týždeň školského roka

Prihlášku nezabudnite kompletne vyplniť a podpísať.